Z nami zbudujesz dom swoich marzeń....

W 1974 roku w ówczesnych Zakładach Chemicznych Oświęcim, powstał Oddział Produkcji Elementów Budowlanych. Celem nowopowstałej wytwórni było produkowanie drobnowymiarowych elementów budowlanych z autoklawizowanego betonu komórkowego według technologii PGS.Działając pod szyldem Zakładów Chemicznych Oświęcim, później Firmy Chemicznej Dwory S.A. wytwórnia stała się znanym i cenionym producentem betonu komórkowego na terenie Polski Południowej. W 1999 roku w wyniku przekształceń własnościowych w Firmie Chemicznej Dwory, na bazie Oddziału Produkcji Elementów Budowlanych powstało Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe ECOBET Sp. z o.o., które kontynuuje produkcję betonu komórkowego - najpopularniejszego materiału do budowy domów - po dzień dzisiejszy.
Od kwietnia 2004 roku udziałowcami Spółki są Stanisław Stachura i Andrzej Krzemień. Zadaniem właścicieli jest stworzenie przedsiębiorstwa, które dostarczy najwyższej jakości materiał do budowy. Tym samym pozwoli spełnić marzenia o własnym domu i zapewni najlepszy budulec do realizacji inwestycji. Wyrazem tego ma być najwyższa dbałość o Klienta, który u Nas zawsze może liczyć na indywidualne podejście.
Wytwarzany przez nas beton komórkowy jest materiałem lekkim, uniwersalnym w zastosowaniu oraz łatwym w obróbce, co w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza budowę. Można w nim łatwo wycinać otwory o różnych średnicach, żłobić bruzdy, osadzać kołki itp. Jeżeli zachodzi potrzeba zmniejszenia bloczka lub zmiany kształtu, można go łatwo przycinać piłą ręczną lub elektryczną.
Unikalna struktura wewnętrzna składająca się z milionów małych porów zapewnia doskonałą izolacyjność cieplną oraz dobrą ochronę akustyczną. Ściany z betonu komórkowego spełniają wymagania sezonowego zapotrzebowania na ciepło. Umożliwia to dużą oszczędność energii cieplnej i uzyskanie bardzo dobrego mikroklimatu mieszkań podczas eksploatacji. Dzięki wyżej wymienionym zaletom, niezależnie od pory roku, w budynkach z betonu komórkowego panuje optymalny mikroklimat oraz cisza i spokój.
Użycie betonu komórkowego do budowy domu zapewnia możliwość łączenia wysokiej izolacyjności cieplnej ściany i jednocześnie bardzo dobrej jej wytrzymałości. Dzięki porowatej strukturze beton komórkowy jest materiałem lekkim, co powoduje zmniejszenie masy ściany. Waga bloczków pozwala obniżyć koszt transportu, co ma niewątpliwy wpływ na ogólne koszty budowy.

Repliki zegarków Breitling repliki zegarków zegarków Repliki